
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Frequency | 4 GHz |
| Operating Supply Voltage | 6 V |
| Max Power Dissipation | 900 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 100 mA |
| Gain | 10 dB |
| Noise Figure | 3 dB |
| P1dB | 21 dBm |
| Operating Frequency | 2 GHz to 4 GHz |
| RF Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$41.16902
Ext.Price$41.16902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $41.16902 | $41.16902 |
| 10 | $36.11162 | $361.11620 |
| 25 | $34.36197 | $859.04925 |
| 50 | $33.14201 | $1657.10050 |
| 100 | $31.96526 | $3196.52600 |
